Rok 2024 przynosi z sobą ekscytujące nowości od CollectA, a wśród nich niezwykłą kolekcję dzikich zwierząt. W tym roku firma znana z realistycznego odwzorowania natury zaskakuje nas modelami nosacza saudyjskiego, mątwy oraz askolotla.

Każde z tych zwierząt zostało starannie zaprojektowane, by oddać ich unikalne cechy. Sprawia to, że są one nie tylko atrakcyjnymi elementami kolekcji, ale także fascynującym oknem na świat dzikiej przyrody.

Nosacz saudyjski, z jego charakterystyczną twarzą, mątwa z tajemniczych głębin oceanu oraz askolotl, znany ze swoich zdumiewających zdolności regeneracyjnych. Figurki te z pewnością przyciągną uwagę zarówno młodych, jak i doświadczonych kolekcjonerów.

Ta kolekcja to doskonała okazja, aby zgłębić tajemnice natury i przybliżyć się do jej niesamowitego różnorodności. Zapraszamy do odkrycia nowości CollectA na 2024 rok i do włączenia tych wyjątkowych modeli do swojej kolekcji.

CollectA 80015 - Aksolotl ambystoma meksykańska

CollectA 80015 - Aksolotl ambystoma meksykańska

Aksolotle są szeroko wykorzystywane w badaniach naukowych ze względu na ich zdolność do regeneracji kończyn, skrzeli oraz części oczu i mózgu.

Godne uwagi jest to, że ich zdolność do regeneracji zmniejsza się z wiekiem, ale nie znika całkowicie.

Aksolotle rosną umiarkowanie przez całe życie, a niektórzy uważają tę cechę za bezpośredni czynnik przyczyniający się do ich zdolności regeneracyjnych.

CollectA 80014 - Nosacz sundajski trąbowy

CollectA 80014 - Nosacz sundajski trąbowy

Charakterystyczną cechą tych ssaków naczelnych jest ich duży nos samca, który może przekraczać 10,2 cm długości i opadać niżej niż usta.

Rozmiar nosa zwiększa głośność wezwania godowego. Samice mają nos dużo mniejszy i zadarty do góry.

CollectA 80009 - Mątwa zwyczajna pospolita

CollectA 80009 - Mątwa zwyczajna pospolita

Typowa długość życia mątwy wynosi około 1–2 lata. Badania wskazują, że należą do najinteligentniejszych bezkręgowców.

Posiadają również jeden z największych stosunków rozmiaru mózgu do rozmiaru ciała spośród wszystkich bezkręgowców.

Mątwy potrafią zmieniać kolor swojego ciała by wtopić się w otoczenie lub zwabić partnera.