Rok 2024 przynosi z sobą fascynujące nowości od Breyer w serii Traditional, które z pewnością zainteresują zarówno długoletnich kolekcjonerów, jak i nowych miłośników modeli koni.

Firma Breyer, znana z niezrównanej jakości i dbałości o szczegóły, tym razem zaprasza do odkrycia linii modeli, które odtwarzają piękno i różnorodność koni z całego świata. Każda figurka została zaprojektowana z myślą o odwzorowaniu autentycznych cech rasy, co czyni je nie tylko pięknymi elementami kolekcji, ale także cennymi edukacyjnymi narzędziami.

Zapraszamy do wstępu w świat Breyer Traditional 2024, gdzie każdy model opowiada własną, unikalną historię, łącząc pasję do koni z artystycznym rzemiosłem.

Breyer Traditional 1886 - Atlanta

Breyer Traditional 1886 - Atlanta

Rok 2018, scena to Hambletonian – jedno z największych wydarzeń w wyścigach zaprzęgowych. W wyścigu dla trzyletnich klaczy, klacz rasy Standardbred, Atlanta, została pierwszą klaczą od 22 lat (i tylko czternastą w historii), która wygrała i zgarnęła nagrodę główną w wysokości 1 miliona dolarów! Na cześć tego osiągnięcia otrzymała Nagrodę Dana Patcha dla Klaczy Roku w Trotach w 2018 roku.

Z “sercem ze złota i determinacją jak żadna inna”, jak trafnie opisuje ją Michelle, Atlanta jest naprawdę wyjątkowa.

Jesteśmy pewni, że będziesz chciał dodać Atlantę do swojej kolekcji!

Breyer Traditional 1885 - Cossaco

Breyer Traditional 1885 - Cossaco

Working Equitation to ekscytujący sport inspirowany pracą w terenie wykonywaną przez jeźdźców z różnych krajów. Skupia się na budowaniu roboczej relacji między koniem a jeźdźcem, obejmuje siedem poziomów i cztery konkurencje: Dressage, Ease of Handling, Speed and Cattle. Trenerka Jill Barron i jej oszałamiający izabelowaty wałach lusitański Cossaco są pięknym przykładem partnerstwa, do którego dąży ta dyscyplina.

Breyer Traditional 1884 - Legend

Breyer Traditional 1884 - Legend

Gdy twoje obowiązki obejmują patrolowanie prawie 500 hektarów stolicy koni świata, oczywiście robisz to z końskiego grzbietu! Zespół Policji Konnej Kentucky Horse Park wykonuje wszystko, od kontroli bezpieczeństwa i witania publiczności, po wystawianie mandatów i kierowanie ruchem – wszystko to z siodła.

Naturalnie, oficerowie potrzebują bezpiecznych, opanowanych wierzchowców, którzy są również świetni w kontakcie z ludźmi. Poznajcie Hytyme Legend, którego właścicielem jest Jim Elliott, i najnowszego, najmłodszego konnego oficera KHP! Dołączył do zespołu w 2021 roku i jest partnerem Oficera Rakowa.

Dowódca Jednostki Konnej, Kapitan Rakes, dzieli się, że Legend jest „spokojny, zrównoważony i ma miłe usposobienie, co czyni go świetnym ambasadorem Kentucky Horse Park”.

Breyer Traditional 1883 - Pony of the Americas

Breyer Traditional 1883 - Pony of the Americas

The Ideal Series oddaje hołd oszałamiającym dziełom sztuki znanego artysty koni, Orrena Mixera (1920-2008), i jego najpopularniejszym tematom – koniom! Każdy ręcznie malowany element tej serii został zainspirowany jednym z słynnych obrazów „idealnych” ras koni autorstwa Mixera.

Urodzony w 1920 roku w Oklahomie, Orren Mixer jest najlepiej znany ze swoich przepięknych prac przedstawiających sceny z Dzikiego Zachodu, bydło i konie. Po latach pracy jako grafik i służbie w marynarce wojennej, powrócił do Oklahomy i zbudował swoje studio artystyczne. Zyskał sławę w latach 50. i 60., a jego dzieła zdobiły okładki wielu znanych czasopism, w tym Western Horseman. W trakcie swojej kariery siedem stowarzyszeń hodowców koni zleciło mu namalowanie idealnego obrazu ich rasy. Te obrazy są nadal używane do dziś i na zawsze utrwaliły miejsce Mixera jako jednego z najwybitniejszych artystów koni w historii.

Breyer Traditional 10013 - Neptun

Breyer Traditional 10013 - Neptun

Podczas późnych nocy na wybrzeżu, można mieć szczęście dostrzec Neptuna, legendę mórz. Jednorożce od wieków oczarowują ludzi swoimi rzadkimi pojawieniami się i magiczną naturą, a Neptun nie jest wyjątkiem.

Ten ogier jednorożeca był widziany tylko w środku nocy. Jego sierść działa jak naturalne maskowanie, z odcieniami fioletu, zieleni i niebieskiego, które kamuflują go na tle ciemnego nieba i wód oceanu.

Jednak z odpowiedniego kąta jego złoty róg i kopyta potrafią złapać blask księżyca i ujawnić go szczęśliwym obserwatorom. Dla tych, których uzna za godnych, Neptun potwierdzi swoją obecność machnięciem głowy, zanim zniknie galopem w czarnej ciemności, pozostawiając za sobą tylko ślady kopyt na piasku.

Breyer Traditional 712527 - Norwich

Breyer Traditional 712527 - Norwich

Elegancki i wyrafinowany, kucyki hackney były kiedyś uważane za szczyt mody w powożeniu. Hodowane jako lekkie kuce do powozów z naturalnie wysokim kłusem, nie tylko wyglądały efektownie, ale także szybko pokonywały dystanse dzięki ich energicznemu chodowi i wytrzymałości.

Dzisiejsze kucyki hackney zachowały elegancję swoich przodków i są cenione jako wysokiej jakości kuce do powożenia zarówno w konkurencjach, jak i dla przyjemności. Ich rytmiczne ruchy i atletyczny wygląd przyniosły im przydomek „baletnicy ringu pokazowego”. Chociaż kucyki hackney stanowią większość hackneyów w Stanach Zjednoczonych, w Wielkiej Brytanii są uważane za rzadką rasę i są klasyfikowane jako „krytyczne” przez Rare Breeds Survival Trust.

Norwich, o bogato odcienionej kasztanowej sierści, czujnym wyrazie pyska i zwartej budowie, jest doskonałym przykładem rasy. Nazwa Norwich nawiązuje do miasta w Anglii, gdzie w 1883 roku założono Brytyjskie Towarzystwo Koni Hackney.