Jak co roku, Schleich nie zawodzi i w nadchodzącym 2024 roku wprowadza na rynek zabawek nowości. W tym miejscu odkryjecie, które nowe modele koni pragną zasilić Waszą kolekcję.

Zapraszamy do zapoznania się z najnowszymi modelami koników, które obiecują dodać magii do Waszej kolekcji.

Każda nowa figurka to okazja, by jeszcze głębiej zanurzyć się w fascynujący świat jeździectwa i przyrody.

Schleich 13971 – Klacz rasy perszeron

Schleich 13971 - koń perszeron klacz

Mimo, że klacz perszeron ma masywną posturę i szeroką klatkę piersiową, jako zwierzę zimnokrwiste zachwyca swym wyglądem.
Jej sierść na głowie i klatce piersiowej jest śnieżnobiała, co tworzy kontrast z eleganckim wzorem białych i szarych plam na bokach.
Pysk oraz mocne, krótkie nogi są czarne. Ta oddana klacz zawsze pozostaje lojalna swojemu przyjacielowi.

Schleich 13979 – Norweski koń fiordzki (wałach)

Schleich 13979 - koń fiordzki wałach

Konia fiordzkiego łatwo rozpoznać po jego unikatowej, jasnej sierści z ciemnym paskiem wzdłuż kręgosłupa. Jego ogon i bujna grzywa również prezentują dwukolorowość. Rasa ta, jak wskazuje jej nazwa, wywodzi się z norweskich fiordów pełnych skał. Dzięki krótkim i mocnym nogom, fiordziki doskonale radzą sobie w górzystym terenie. Są jednak równie chętne do towarzyszenia Ci w domowym zaciszu!

Schleich 13980 – Norweska klacz fiordzka

Schleich 13980 - koń fiordzki klacz

Złotawa sierść, wyraźny pasek wzdłuż grzbietu i gęsta grzywa w czerni i bieli to znaki rozpoznawcze konia fiordzkiego. Ta klacz wykazuje wszystkie te cechy, prezentując się wyjątkowo okazale. Jej solidna postura umożliwia bezpieczne kłusowanie nawet na nierównościach terenu. Nie ma w tym nic zaskakującego, biorąc pod uwagę jej pochodzenie z górskich obszarów Norwegii!

Schleich 13983 – Klacz czystej krwi arabskiej

Schleich 13983 - koń czystej krwi arabskiej klacz

Biała jak śnieg klacz arabska stanowi dumę każdej stadniny. Jej przyjaciele z pewnością czują się wyróżnieni takim towarzystwem. Przechodnie nie mogą oprzeć się jej urokowi, zawsze zatrzymują się, by podziwiać jej urodę. Czy wiesz, że araby należą do jednej z najstarszych ras koni na świecie? W dyscyplinach sportowych również nie mają sobie równych. Czy jest ktoś gotowy, by podjąć wyzwanie jazdy na tak szlachetnym koniu?

Schleich 13981 – Ogier czystej krwi arabskiej

Schleich 13981 - koń czystej krwi arabskiej ogier

Nasz pełen energii arabski ogier przyciąga uwagę swoją elegancją. Posiada sierść ciemną jak noc, z wyjątkiem kilku jaśniejszych pasm w ogonie oraz delikatnej białej strzałki na czole. Jego gracja podczas kłusowania przez padok wyjaśnia, dlaczego zdobył serca wielu miłośników koni. Jego wdzięk jest po prostu nieodparty!

Schleich 13984 – Źrebię czystej krwi arabskiej

Schleich 13984 - koń czystej krwi arabskiej źrebię

Ten uroczy źrebak arabski już na pierwszy rzut oka urzeka swoją pięknością. Nie ma w tym nic zaskakującego, biorąc pod uwagę urodę jego rodziców! Jego ojciec i matka, arabskie ogier i klacz (sprzedawane jako oddzielne figurki), są z niego niezwykle dumni. Mimo młodego wieku, odziedziczył po nich elegancję. A jego zapał do zabawy jest nieskończony! Podobnie jak inne młode konie uwielbia spędzać czas szalejąc na pastwisku. Kto dołączy do zabawy?

Schleich 13978 – Ogier rasy mangalarga marchador

Schleich 13978 - koń mangalarga marchandor ogier

Krępy ogier mangalarga marchador z uroczymi brązowo-białymi plamami prezentuje się czarująco. Jego ciemna grzywa i ogon idealnie współgrają z barwami sierści. Jego niewielkie gabaryty i łagodny charakter sprawiają, że ten brazylijski koń jest idealny do rekreacyjnej jazdy. Posiada także wyjątkowo przyjazny wyraz oczu. Kto zabierze go na relaksującą przejażdżkę?

Schleich 13975 – Ogier fryzyjski

Schleich 13975 - koń fryzyjski ogier

Ogier fryzyjski o barwie głębokiej czerni prezentuje się majestatycznie i z wdziękiem. Jego błyszcząca sierść jest całkowicie pozbawiona jasnych włosów, co jest charakterystyczne dla tej rasy. Wysoki, z imponującą długą grzywą, przyciąga spojrzenia ciągnąc powóz. Konie fryzyjskie cieszą się również popularnością jako uczestnicy zawodów jeździeckich.

Schleich 13977 – Źrebię fryzyjskie

Schleich 13977 - koń fryzyjski źrebię

Sierść młodego fryzyjskiego źrebaka jest tak samo czarna jak u jego rodziców. Chociaż jego grzywa jeszcze nie osiągnęła pełnej długości i okazałości, z czasem dorówna dorosłym reprezentantom rasy. Długie nogi już zapowiadają, że w przyszłości stanie się on ozdobą pastwiska. Z elegancją porusza się kłusem po łące, szukając towarzyszy do zabawy. Czy uda mu się jakichś znaleźć?