W 2024 roku firma Schleich kontynuuje swoją tradycję wprowadzania nowości, w tym wpisie skupimy się na figurkach zwierząt dziko żyjących.

Do ich bogatej oferty dołączą nowe rasy dzikich zwierząt, w tym papuga ara, bawół afrykański, makak japoński oraz żółw szylkretowy, które z pewnością wprowadzą różnorodność w Waszych kolekcjach.

Zachęcamy do odkrycia tych pięknie wykonanych modeli, które zostały stworzone z niezwykłą dbałością o szczegóły, oddając charakter i urok dzikiej przyrody. Każda nowa figurka to kolejna historia do opowiedzenia i świetna okazja, by poszerzyć Waszą kolekcję o wyjątkowe modele.

Schleich 14859 - ara hiacyntowa

Schleich 14859 - aria hiacyntowa

Ara hiacyntowa z jej oszałamiającym, kobaltowym pióropuszem robi niesamowite wrażenie. Posiada imponująco długie pióra ogonowe. Po rozpostarciu skrzydeł, jej rozpiętość może osiągać nawet metr, co sprawia, że jest to największa latająca papuga na świecie. Co za spektakl!

Schleich 14872 - Bawół afrykański

Schleich 42660 - owczy przyjaciele

Czarny bawół afrykański robi ogromne wrażenie swoją posturą. Jego imponujące, zakrzywione rogi dodają mu majestatu. Nie warto go drażnić! Zazwyczaj jest spokojny, leniwie pasąc się i rozkoszując życiem na sawannie afrykańskiej.

Schleich 14869 - Niedźwiedź czarny

Schleich 14869 - Niedźwiedź czarny

Czyż nie jest rozkoszny ten baribal? Przyjaźnie oglądając się dookoła, wystawia pyszczek w stronę słońca. Budzi chęć przytulenia z jego puszystym futrem i uroczymi uszkami… Jednak ostrożnie! Tego leśnego mieszkańca nie można lekceważyć. Głodne niedźwiedzie nie są zbyt wesołe! Możesz jednak spróbować go przekupić miodem.

Schleich 14871 - Makak japoński

Schleich 14871 - Makak japoński

Makak japoński cicho przemierza teren, uważnie rozglądając się dookoła. Jego czarne, perłowe oczy kontrastują z czerwoną skórą, nie pozwalając niczym umknąć ich uwadze. Puszyste futro chroni tę małą małpkę przed zimnem, zapewniając ciepło nawet w surowe dni. Zmagając się czasem z lodowatym wiatrem i śniegiem, makak japoński instynktownie szuka bliskości swoich towarzyszy. Idealnym schronieniem staje się wtedy przytulne zacisze.

Schleich 14873 - Koziorożec alpejski

Schleich 14873 - Koziorożec alpejski

Stojący na skale, koziorożec alpejski dumnie spogląda na swój teren, prezentując się w pełnej majestatyczności. Jego imponujące rogi są widoczne z daleka i robią wrażenie. Uwielbia swoje górskie siedlisko, gdzie z łatwością przemieszcza się między skałami, nie dając szansy na dogonienie go.

Schleich 14875 - Samica szympansa karłowatego

Schleich 14875 - Samica szympansa karłowatego

Samica szympansa karłowatego wygląda podobnie do swoich większych kuzynów, co nie dziwi, biorąc pod uwagę ich wspólne pochodzenie z rodziny małp człekokształtnych. Jednak eksperci bez trudu odróżniają ją dzięki jasnym wargom i wyjątkowemu przedziałkowi na środku głowy. Czyż ta fryzura nie dodaje jej uroku?

Schleich 14876 - Żółw szylkretowy

Schleich 14876 - Żółw szylkretowy

Żółw szylkretowy prezentuje się imponująco z grubą skorupą o czerwonobrązowym odcieniu, kontrastującą z głębokim błękitem oceanu. Jego przednie i tylne łapy, ozdobione są brązowymi i żółtymi wzorami. Pięknie wygląda, unosząc się na falach pośród morskiej piany. Może zechce nam się przyjrzeć z bliska, jeśli zaoferujemy mu smakołyk?

Schleich 14870 - Jaszczur ognisty

Schleich 14870  - Jaszczur ognisty

Jaszczur ognisty z czarną skórą ozdobioną żółtymi plamkami przykuwa uwagę swoim spektakularnym wyglądem. Gdy odpoczywa na porośniętym mchem kamieniu, łatwo go zauważyć, szczególnie że jest dość duży jak na płaza. Jego żywe barwy stanowią skuteczną ochronę przed drapieżnikami.

Schleich 14874 - Pancernik

Schleich 14874 - Pancernik

Pancernik z jego grubymi łuskami jest naprawdę unikatowym stworzeniem. Jego ciało jest całkowicie opancerzone, z wyjątkiem wąskiego nosa i oczu. Długi pysk świadczy o wyostrzonym zmyśle węchu, umożliwiając mu znajdowanie owadów ukrytych głęboko pod ziemią. Ten ssak doskonale przystosował się do życia w gorącym klimacie. Jako mieszkaniec Ameryki Południowej, jest dobrze przygotowany do wysokich temperatur.